Коментар О.Вишняка з приводу публікації в ЗМІ соціологічних даних компаній "Blue Dawn Monitoring" та "Міжнародний дослідницький центр «ВURІ-Україна» («Бельгійсько-український дослідницький інститут»)

З наближенням виборів Президента України та Верховної Ради України в нашій країні постійно з’являються псевдосоціологічні чи псевдополстерські опитувальні фірми, які фальсифікують, а точніше – “продукують” псевдорезультати національних опитувань, яких ніхто не проводив. Нічого в цьому плані не змінилось і в 2018 році. Єдиною особливістю початку нової виборчої кампанії нині стало те, що найбільшу активність в продукуванні неіснуючих соціологічних опитувань (а ці “фірми” ніколи не проводили ніяких опитувань раніше, не мають опитувальних мереж та не звертались за послугами до жодної з існуючих структур, не відомо жодного місцевого, а тим паче, закордонного соціолога, який в них працює) виявили організації з гучними “міжнародними” назвами – міжнародний дослідницький центр “BURI–Україна” (Бельгійсько-український дослідницький інститут, “The Belgium–Ukraine Research Institute”) та, так званий, “Blue Dawn Monitoring”(офіс якого буцім-то знаходиться в м. Миколаїв). Міжнародним структурам мають довіряти ж більше!
За останні місяці (з березня 2018 р.) вони оприлюднили не одне так зване опитування з рейтингами “кандидатів” у Президенти та рейтингами політичних партій з завищенням показників деяких партій та кандидатів. Ці фейкові результати ніякого відношення до соціологічних опитувань не мають, а в умовах гібридної війни з Росією наносять шкоду безпеці України. І професійні соціологи хочуть ще раз нагадати про це журналістам, які поширюють ці “дані” у ЗМІ.

 

Олександр Вишняк,
доктор соціологічних наук