Відділ методології і методів соціології

Телефони відділу:
+38(044) 255-60-65
Кабінети відділу:
313
Відділ методології і методів соціології

У квітні 2012 року відділ історії, теорії та методології соціології був реформований, було виокремлено два відділи. Відділом методології та методів соціології керує доктор філософських наук Є.І.Головаха.

Дослідницькі напрямки відділу:

  • вивчення методологічних основ моніторингових соціологічних досліджень на регіональному, національному та міжнародному рівні ;
  • розробка теоретико-методологічних принципів дослідження сучасних соціальних феноменів ;
  • вивчення методологічних основ реалізації порівняльних досліджень;
  • валідизація шкал соціологічних досліджень;
  • адаптація існуючих та розробка нових інструментів вимірювання для масових опитувань в суспільстві, що трансформується.

Співробітники відділу продовжують почату відомим українським соціологом і методологом Н.В.Паніною розробку систем статистичних показників (індексів) для використання в широкомасштабних соціальних моніторингах.

Завідувач відділом - Головаха Євгеній Іванович - професор, доктор філософських наук.

Наукові співробітники відділу:

 Поточна планова тема відділу:

«Розробка та апробація соціологічного інструментарію дослідження процесів адаптації, інклюзії та зміни ідентичностей в умовах масових міграцій»» (III кв. 2017 р. – ІІ кв. 2020 р., керівник – Є. І. Головаха)

 

Проектне партнерство відділу / International Project Partnership

 

Представництво Світового Банку в УкраїніTheorizing the Evolution of European Migration Systems (THEMIS)Emmanuel CollegeUniversity of CambridgeCARIM East - Consortium for Applied Research on International MigrationGraduate Studies in Leadership, Indiana Wesleyan UniversityThe College for Advanced Studies in Social Theory, Corvinus University of BudapestEuropean Social Survey

Centre for Comparative Social Surveys at City University LondonState University of New York at Stony Brook